81 822 89 99 81 865 12 27 kontakt@san-med.eu

Na skróty

Rehabilitacja

REHABILITACJA MEDYCZNA – jest to całokształt wielu działań mających na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności lub zwiększenia komfortu jeśli powrót do pełnej sprawności jest nie możliwy. Przy wykorzystaniu różnych form aktywności fizycznej i psychicznej pobudza się proces leczenia. Do nich zaliczamy m.in.: fizjoterapię, terapię zajęciową, psychoterapię oraz zaopatrzenie ortopedyczne.


Do poradni rehabilitacyjnej pacjenci zwykle są kierowani przez lekarzy rodzinnych lub przez innych specjalistów. W zależności od problemu pacjenci wymagają różnych rehabilitacji. Ze względu na choroby określonych układów wyróżniamy m.in. rehabilitację:

  • ortopedyczną – po przebytych urazach, długotrwałym unieruchomieniu
  • neurologiczną – po udarach mózgu, przy stwardnieniu rozsianym, po urazach czaszkowo – mózgowych, w chorobie Parkinsona oraz zabiec neurochirurgicznych
  • reumatologiczna – w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)
  • pulmonologiczną – po chorobach układu oddechowego np. astma (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)
  • kardiologiczną- po przebytych zawałach, w nadciśnieniu tętniczym, po operacjach kardiologicznych (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)


Nasza poradnia rehabilitacyjna oferuje pacjentom konsultacje ze specjalistą rehabilitacji medycznej w zakresie rehabilitacji głównie ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.

Nasi specjaliści

Poradnie

Zobacz wszystkie
POZ – dzieci Rehabilitacja Dermatologia POZ – Dorośli Psychiatria Chirurgia naczyniowa Pracownia USG Alergologia Punkt pobrań Chirurgia dziecięca Reumatologia Ginekologia Logopedia Ortopedia Diabetologia Gastroenterologia i pracownia endoskopowa Neurologia Urologia Dietetyka Pracownia RTG Okulistyka Endokrynologia Neurochirurgia Kardiologia Chirurgia ogólna Hospicjum domowe Medycyna pracy Ortopedia dziecięca Laryngologia

Aktualności

zobacz wszystkie
20 czerwca 2022

VOUCHERY PODARUNKOWE Z OKAZJI DNIA OJCA

Zdrowie to najcenniejszy dar, który chcielibyśmy podarować swoim bliskim. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca…

3 czerwca 2022

TERAPIA SALUS-TALENT URO

Salus Talent to aparat, dzięki któremu możliwa jest głęboka stymulacja elektromagnetyczna tkanek. Służy do przeprowadzenia…

3 czerwca 2022

SPRAWDŹ CO CIĘ UCZULA.

Jak sprawdzić, na co mamy uczulenie? Panele alergiczne wykonywane są u osób, które borykają się…

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zadzwoń lub dokonaj rezerwacji on-line. Tak jak Ci wygodniej!

*