81 822 89 99 81 865 12 27 kontakt@san-med.eu

Na skróty

Rehabilitacja

REHABILITACJA MEDYCZNA – jest to całokształt wielu działań mających na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności lub zwiększenia komfortu jeśli powrót do pełnej sprawności jest nie możliwy. Przy wykorzystaniu różnych form aktywności fizycznej i psychicznej pobudza się proces leczenia. Do nich zaliczamy m.in.: fizjoterapię, terapię zajęciową, psychoterapię oraz zaopatrzenie ortopedyczne.


Do poradni rehabilitacyjnej pacjenci zwykle są kierowani przez lekarzy rodzinnych lub przez innych specjalistów. W zależności od problemu pacjenci wymagają różnych rehabilitacji. Ze względu na choroby określonych układów wyróżniamy m.in. rehabilitację:

  • ortopedyczną – po przebytych urazach, długotrwałym unieruchomieniu
  • neurologiczną – po udarach mózgu, przy stwardnieniu rozsianym, po urazach czaszkowo – mózgowych, w chorobie Parkinsona oraz zabiec neurochirurgicznych
  • reumatologiczna – w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)
  • pulmonologiczną – po chorobach układu oddechowego np. astma (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)
  • kardiologiczną- po przebytych zawałach, w nadciśnieniu tętniczym, po operacjach kardiologicznych (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)


Nasza poradnia rehabilitacyjna oferuje pacjentom konsultacje ze specjalistą rehabilitacji medycznej w zakresie rehabilitacji głównie ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.

Nasi specjaliści

Poradnie

Zobacz wszystkie
Pracownia USG Endokrynologia POZ – Dorośli Psychiatria Punkt pobrań Gastroenterologia i pracownia endoskopowa Chirurgia naczyniowa Okulistyka Reumatologia Laryngologia Neurologia Alergologia Ginekologia Pracownia RTG Kardiologia Dietetyka Diabetologia Rehabilitacja Urologia Chirurgia dziecięca Medycyna pracy Ortopedia Dermatologia Chirurgia ogólna Neurochirurgia Ortopedia dziecięca Logopedia POZ – dzieci

Aktualności

zobacz wszystkie
29 listopada 2022

OCT- INNOWACYJNE BADANIE OCZU

OCT ( optyczna tomografia koherencyjna ) to badanie służące do nieinwazyjnego zbadania oczu. Pozwala na…

14 listopada 2022

JAK DZIAŁA KWAS HIALURONOWY W ORTOPEDII ?

Kwas hialuronowy coraz częściej wykorzystywany jest we współczesnej medycynie. Choć kojarzy się głównie z medycyną…

26 października 2022

BADANIE W KIERUNKU OSTEOPOROZY

Zapraszamy na bezbolesne badanie w kierunku osteoporozy. Wcześnie wykryte zagrożenie osteoporozą pozwala podjąć skuteczne działania…

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zadzwoń lub dokonaj rezerwacji on-line. Tak jak Ci wygodniej!

*