81 822 89 99 81 865 12 27 kontakt@san-med.eu

Na skróty

Rehabilitacja

REHABILITACJA MEDYCZNA – jest to całokształt wielu działań mających na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności lub zwiększenia komfortu jeśli powrót do pełnej sprawności jest nie możliwy. Przy wykorzystaniu różnych form aktywności fizycznej i psychicznej pobudza się proces leczenia. Do nich zaliczamy m.in.: fizjoterapię, terapię zajęciową, psychoterapię oraz zaopatrzenie ortopedyczne.


Do poradni rehabilitacyjnej pacjenci zwykle są kierowani przez lekarzy rodzinnych lub przez innych specjalistów. W zależności od problemu pacjenci wymagają różnych rehabilitacji. Ze względu na choroby określonych układów wyróżniamy m.in. rehabilitację:

  • ortopedyczną – po przebytych urazach, długotrwałym unieruchomieniu
  • neurologiczną – po udarach mózgu, przy stwardnieniu rozsianym, po urazach czaszkowo – mózgowych, w chorobie Parkinsona oraz zabiec neurochirurgicznych
  • reumatologiczna – w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)
  • pulmonologiczną – po chorobach układu oddechowego np. astma (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)
  • kardiologiczną- po przebytych zawałach, w nadciśnieniu tętniczym, po operacjach kardiologicznych (prowadzona jest w specjalistycznych ośrodkach medycznych)


Nasza poradnia rehabilitacyjna oferuje pacjentom konsultacje ze specjalistą rehabilitacji medycznej w zakresie rehabilitacji głównie ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.

Nasi specjaliści

Poradnie

Zobacz wszystkie
Endokrynologia Punkt pobrań Ortopedia dziecięca Alergologia Pracownia USG Reumatologia Chirurgia ogólna Kardiologia Neurologia Chirurgia naczyniowa Gastroenterologia i pracownia endoskopowa Laryngologia POZ – dzieci Medycyna pracy Rehabilitacja Chirurgia dziecięca Okulistyka Pracownia RTG Dietetyka Psychiatria Ginekologia Dermatologia Diabetologia Ortopedia POZ – Dorośli Urologia Neurochirurgia Logopedia

Aktualności

zobacz wszystkie
28 marca 2023

ZMIERZ SIĘ Z CUKRZYCĄ!

Cukrzyca, znana również jako cukrzyca typu 1 lub typu 2, to choroba metaboliczna, która charakteryzuje…

27 stycznia 2023

PAKIETY BADAŃ LABORATORYJNYCH OBJĘTE ZNIŻKAMI.

Zadbaj o Zdrowie Swoje i Bliskich! W trosce o naszych pacjentów, przygotowaliśmy podstawowe pakiety badań…

23 grudnia 2022

INFORMACJA – W DNIACH: 24 GRUDNIA, 31 GRUDNIA, 7 STYCZNIA PRZYCHODNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Drodzy Pacjenci Informujemy, że Specjalistyczne Centrum Medyczne SANMED w dniach: 24 grudnia, 31 grudnia oraz…

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zadzwoń lub dokonaj rezerwacji on-line. Tak jak Ci wygodniej!

*